8.96%
współczynnik konwersji mikrolead’ów
 • Klient

  Capital Service

 • Typ działań

  Kampania sprzedażowa w digitalu

 • Rynek

  Polska

 • O kliencie.

  Capital Service to firma z sektora finansowego obecna na rynku od 1999 roku, właściciel marki Kredyt OK.

 • Cele marketingowe.

  • zwiększenie sprzedaży produktów finansowych.
 • Nasze podejście.

  Naszym zadaniem było opracowanie strategii, pozwalającej na pozyskanie jak największej liczby klientów nie przekraczając maksymalnego CPA (cost per acquisition). Współpracę rozpoczęliśmy zatem od przeprowadzenia audytu działań Capital Service (Google Ads i SEM), który wykazał, że ich optymalizacja pozwoli na skuteczniejsze pozyskiwanie klientów przy założonym budżecie. W tym celu przygotowaliśmy analizę wyszukiwania w wyszukiwarkach internetowych słów kluczowych związanych z produktami finansowymi naszego klienta. Jej wyniki m.in. pokazały w jakich dniach i godzinach frazy były najbardziej popularne, co pozwoliło nam na wprowadzenie programatycznego zakupu reklam. Dodatkowo wykorzystując insight klienta (umowy najchętniej były podpisywane w oddziałach stacjonarnych) zawęziliśmy działania reklamowe do odbiorców znajdujących się w promieniu 15 km od placówek firmy. Oba te działania pozwoliły nam na obniżenie kosztów pozyskania wartościowych leadów. Prowadzone działania poszerzyliśmy o reklamy w lokalnych portalach informacyjnych miast, gdzie znajdowały się placówki, a także o Facebook Ads, oferty w serwisach ogłoszeniowych i remarketing.

Opinia Klienta
 • Działania KERRIS przyczyniły się do uzyskania ponad 1000 leadów sprzedażowych dla naszych kanałów online oraz offline. Ponadto koszt jednostkowy za konwersję był mniejszy aż o ponad 30% od zakładanego na początku współpracy.

  Wybrane kanały działań.

  icon-1
  Google Ads: reklamy tekstowe w wyszukiwarkach, remarketing (RLSA – remarketing lists for search ads).

  Projekt w liczbach.

  KPIWyniki
  Koszt pozyskania mikroleada (wstępnych akceptacji poprawnie wypełnionych wniosków kredytowych online)Mniejszy o ponad 30% od ustalonego z klientem
  Współczynnik konwersji mikrolead’ów (wstępnych akceptacji poprawnie wypełnionych wniosków kredytowych online):8,96%
  Współczynnik konwersji makrolead’ów (wnioski online zweryfikowane pozytywnie z wykorzystaniem narzędzia Kontomatik i skierowane do analityka kredytowego):1,95%
  Liczba kredytów sprzedanych, dzięki kampaniiPonad 1000
  Image no. 1

  Podobne projekty.

  5000
  liczba osób na wydarzeniach offline
  544122
  zamierzone interakcje

  Oczekuj więcej
  od agencji.

  Porozmawiajmy
  o Twoich celach biznesowych.

   This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

   Przeczytaj, co mówią o nas klienci.

   • KERRIS zapewnia nam kompleksową obsługę mediów digital (PPC + SEO + szkolenia digital). W 2018 ich działania przełożyły się na zwiększenie liczby rejestracji studentów do Akademii Finansów i Biznesu Vistula aż o 120,67% w stosunku do poprzedniego roku, kiedy współpracowaliśmy z inną agencją. Dzięki zrealizowaniu obiecanych wyników, planujemy z KERRIS wspólne działania digital marketingowe na kolejne lata.

   • Realizując wspólnie z KERRIS kampanię programmatic, w stosunku do naszych celów reklamowych osiągnęliśmy aż 1108,98% wyświetleń i 248,82% kliknięć reklam. Obecnie współpracujemy długofalowo w jeszcze szerszym zakresie.

   • KERRIS kompleksowo odpowiada na nasze potrzeby w zakresie działań marketingowych w digitalu oraz wspiera m.in w obszarze RODO. Długofalowa współpraca z agencją przekłada się na generowanie jakościowych leadów dla naszego działu sprzedaży. Wiemy, że możemy im zaufać w każdej sprawie. Gdybyśmy mieli znowu poszukiwać partnera z zakresu marketingu, to nasz pierwszy telefon byłby właśnie do KERRIS. Takiej agencji było nam trzeba.