1095
ROAS
 • Klient

  Rowex

 • Typ działań

  Kampania sprzedażowa w digitalu

 • Rynek

  Polska

 • O kliencie.

  Rowex Group jest importerem węgla kamiennego.

 • Cele marketingowe.

  • zwiększenie sprzedaży ekogroszku w internecie.
 • Nasze podejście.

  Zostaliśmy poproszeni o przygotowanie propozycji działań, które zwiększą sprzedaż ekogroszku za pośrednictwem sklepu on-line klienta. Pracę zaczęliśmy od analizy rezultatów dotychczasowych działań reklamowych, ówczesnej struktury sklepu oraz prezentacji produktów. Następnie jej wyniki porównaliśmy z działaniami bezpośredniej konkurencji firmy. Działanie to pokazało, że oferta i sklep powinny być lepiej dostosowane do potrzeb współczesnych konsumentów. W efekcie zaproponowaliśmy klientowi, aby część budżetu przeznaczonego na działania reklamowe alokować na zmianę sposobu prezentacji produktów, dzięki czemu pozostały budżet będzie wykorzystany dużo bardziej efektywnie niż w przypadku pozostania przy poprzedniej wersji sklepu. I tak też zrobiliśmy. Zmianie uległy nazwy i opakowania produktów, a także design i UX sklepu internetowego. Następnie przeprowadziliśmy kampanię reklamową w kanałach Google i Facebook. W szczytowym momencie działań z każdej wydanej złotówki, mieliśmy zwrot w wysokości blisko 14 zł, a średnio dla całej kampanii ok. 10 zł. Pracę zakończyliśmy przed czasem, ponieważ cały asortyment sklepu został wyprzedany :).

   Wybrane kanały działań.

   icon-1
   Google Ads: reklamy tekstowe w wyszukiwarkach, reklamy bannerowe, remarketing display, Google Merchant.
   icon-2
   Facebook Ads: reklamy display (produktowe), remarketing.

   Projekt w liczbach.

   KPIWyniki
   ROAST:1095
   Z każdej wydanej 1 zł na kampanię zarobiliśmy:10,95 zł
   Image no. 1

   Podobne projekty.

   8.96%
   współczynnik konwersji mikrolead’ów
   633.4%
   wzrost liczby transakcji z wyników organicznych wyszukiwarek

   Oczekuj więcej
   od agencji.

   Porozmawiajmy
   o Twoich celach biznesowych.

     This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

     Przeczytaj, co mówią o nas klienci.

     • KERRIS zapewnia nam kompleksową obsługę mediów digital (PPC + SEO + szkolenia digital). W 2018 ich działania przełożyły się na zwiększenie liczby rejestracji studentów do Akademii Finansów i Biznesu Vistula aż o 120,67% w stosunku do poprzedniego roku, kiedy współpracowaliśmy z inną agencją. Dzięki zrealizowaniu obiecanych wyników, planujemy z KERRIS wspólne działania digital marketingowe na kolejne lata.

     • Realizując wspólnie z KERRIS kampanię programmatic, w stosunku do naszych celów reklamowych osiągnęliśmy aż 1108,98% wyświetleń i 248,82% kliknięć reklam. Obecnie współpracujemy długofalowo w jeszcze szerszym zakresie.

     • KERRIS kompleksowo odpowiada na nasze potrzeby w zakresie działań marketingowych w digitalu oraz wspiera m.in w obszarze RODO. Długofalowa współpraca z agencją przekłada się na generowanie jakościowych leadów dla naszego działu sprzedaży. Wiemy, że możemy im zaufać w każdej sprawie. Gdybyśmy mieli znowu poszukiwać partnera z zakresu marketingu, to nasz pierwszy telefon byłby właśnie do KERRIS. Takiej agencji było nam trzeba.