Jak generować leady w internecie?

Generowanie leadów w internecie jest jednym z najważniejszych elementów procesu sprzedażowego w prawie każdej firmie. Zdobyte leady możemy podzielić na mikro- i makro-konwersje. Tymi pierwszymi mogą być przykładowo zapisy do newslettera. Makro-konwersją może być pozostawienie danych kontaktowych, a nawet zakup produktu – zarówno w modelu B2B, jak i B2C. Docelowo, wszystkie działania prowadzone przez działy handlowy i marketingu mają doprowadzić do finalizacji sprzedaży.

Jak wykorzystać różne kanały, w tym np. e-mail marketing, mobile, SEO, SEM, w generowaniu leadów?

Performance marketing oferuje wiele możliwości generowania leadów. Rejestrując się w różnych serwisach najczęściej musimy zostawić swoje dane – w tym adresy mailowe jak i numery telefonów, stąd też jednym z dalej używanych działań jest e-mail marketing. Wiele firm i sklepów tworzy swoje bazy mailingowe poprzez oferowanie wartości dla klienta np. rabat na zakupy w sklepie, czy e-book lub poradnik w zamian za pozostawienie do siebie kontaktu. 

Żyjemy w czasach mobile, więc dla specjalistów zajmujących się generowaniem leadów dotarcie do nas za pośrednictwem tego kanału jest na wagę złota. Nikogo dzisiaj nie powinny dziwić komunikaty reklamowe zachęcające do odwiedzenia strony czy zakupu produktu. Najistotniejsze w ramach tego rozwiązania jest to, aby strona docelowa do której kieruje reklama była odpowiednio zoptymalizowania pod urządzenia mobilne, a sam przekaz reklamy był trafny – a więc jakościowy.

Najpopularniejszymi obecnie kanałami pozyskiwania ruchu i leadów w ramach działań performance marketingu są SEO i PPC. Dzięki pozycjonowaniu możemy odpowiednio zoptymalizować swoją stronę pod kątem wyszukiwarek oraz dodać treść, która zawiera słowa kluczowe najbliżej odpowiadające naszej firmie. Według statystyk, ponad 75% osób nigdy nie opuszcza pierwszej strony wyszukiwarki. Powinno to stanowić wystarczający powód aby zastanowić się nad wdrożeniem w swojej firmie działań SEO, które zwiększą pozycję słów kluczowych i liczbę wejść na stronę. W długofalowym okresie te działania przyniosą na pewno wymierne korzyści.

PPC czyli wszystkie płatne kampanie rozliczane najczęściej w systemie CPC (cost-per-click). Do najczęściej wykorzystywanych narzędzi należą zdecydowanie Google AdWords i Facebook Ads. Aby przeprowadzić udaną kampanię i wygenerować wartościowe leady musimy przede wszystkim zadbać o odpowiedni dobór słów kluczowych oraz właściwe targetowanie do naszej grupy docelowej.

W ramach realizacji działań SEO i PPC nie potrzebujemy dysponować spersonalizowanymi danymi naszego odbiorcy takimi jak e-mail czy numer telefonu. Dlatego są to tak popularne kanały – pozwalają na łatwe dotarcie do użytkowników i poza uzyskaniem ruchu, zachęcają ich również do pozostawienia kontaktu na stronie lub zakupu produktu, a więc wygenerowaniu leada.

Jakich błędów unikać, z jakich firm oraz kampanii brać przykład?

Proces pozyskiwania leadów w digitalu warto powierzyć agencji marketingowej, która zajmie i zaangażuje się w ten projekt od A do Z. Synergia i połączenie pracy wszystkich działów – strategii, kreacji i performance marketingu zagwarantuje zdecydowanie najlepsze rezultaty. Jedną z takich agencji interaktywnych jest właśnie KERRIS Select.

Oczekuj więcej
od agencji.

Porozmawiajmy
o Twoich celach biznesowych.

    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

    Przeczytaj, co mówią o nas klienci.

    • KERRIS zapewnia nam kompleksową obsługę mediów digital (PPC + SEO + szkolenia digital). W 2018 ich działania przełożyły się na zwiększenie liczby rejestracji studentów do Akademii Finansów i Biznesu Vistula aż o 120,67% w stosunku do poprzedniego roku, kiedy współpracowaliśmy z inną agencją. Dzięki zrealizowaniu obiecanych wyników, planujemy z KERRIS wspólne działania digital marketingowe na kolejne lata.

    • Realizując wspólnie z KERRIS kampanię programmatic, w stosunku do naszych celów reklamowych osiągnęliśmy aż 1108,98% wyświetleń i 248,82% kliknięć reklam. Obecnie współpracujemy długofalowo w jeszcze szerszym zakresie.

    • KERRIS kompleksowo odpowiada na nasze potrzeby w zakresie działań marketingowych w digitalu oraz wspiera m.in w obszarze RODO. Długofalowa współpraca z agencją przekłada się na generowanie jakościowych leadów dla naszego działu sprzedaży. Wiemy, że możemy im zaufać w każdej sprawie. Gdybyśmy mieli znowu poszukiwać partnera z zakresu marketingu, to nasz pierwszy telefon byłby właśnie do KERRIS. Takiej agencji było nam trzeba.