742
słów kluczowych w TOP 10
 • Klient

  ZT Kruszwica

 • Typ działań

  Stworzenie i rozwój portalu contentowego skierowanego do branży HoReCa

 • Rynek

  Polska

 • O kliencie.

  ZT Kruszwica to największy w Polsce i jeden z największych w Europie Środkowej przetwórca nasion oleistych i producent tłuszczów roślinnych.

 • Cele marketingowe.

  • prezentacja produktów grupie docelowej (HoReCa) w kanałach digital, 
  • generowanie leadów sprzedażowych, 
  • budowa wizerunku marki Kruszwica jako eksperta od tłuszczów smażalniczych, 
  • wzrost znajomości marki Kruszwica, 
  • edukacja rynku o wpływie tłuszczów na efekt końcowy.
 • Nasze podejście.

  Kruszwica była niekwestionowanym liderem jakościowym w kategorii olejów i frytur, choć jej ceny były jedynie 10% wyższe od rynkowych alternatyw. Jednocześnie producent, w odróżnieniu od konkurencji, był bardzo aktywny komunikacyjnie. Nie przekładało się to jednak ani na pozycję rynkową, ani na siłę marki. Priorytetem stało się dla nas wyjaśnienie tej sytuacji, abyśmy w kolejnych krokach mogli ją zmienić i zrealizować cele marketingowe klienta.

  Z przeprowadzonej przez nas diagnozy rynku wynikało, że:

   • mamy do czynienia z dużą presją cenową,
   • 60% lokali gastronomicznych nie przekracza poziomu 100 000 zł przychodów rocznie,
   • jedynie 3% budżetu spożywczego (25 kategorii produktowych) jest przeznaczane na kategorię tłuszczy smażalniczych, 
   • większość właścicieli i kucharzy wyznaje zasadę, że olej to olej, a frytura to frytura (bez większego wpływu na efekt końcowy) i kieruje się przede wszystkim minimalizacją  foodcostu,
   • zdecydowana większość decydentów zakupowych postrzega siebie jako ekspertów i nie widzi wpływu jakości olejów oraz frytur na powodzenie swojego biznesu.

  Z kolei Kruszwica oferowała i komunikowała jakość premium. Nie chcieliśmy zrezygnować z komunikowania tego atutu, jednak wiedzieliśmy, że musimy wytłumaczyć grupie docelowej dlaczego jest to atut. Dlatego też celami portalu contentowego Smazymy.com, dedykowanego branży HoReCa, stały się edukacja i wsparcie czytelników.

  Tym samym Krzuszwica przyjęła pozycję eksperta kategorii, który wspiera właścicieli i szefów kuchni swoim know-how w zakresie dwóch najważniejszych czynników sukcesu: 

  • optymalizacji foodcostu (cena, a wydajność produktów),
  • optymalizacji efektu (edukacja o istotnym wpływie tłuszczy na efekt końcowy).

  Portal Smazymy.com stał się polskim centrum wiedzy dla właścicieli i szefów kuchni (najwyższy poziom odwiedzin z wszystkich portali foodservice).

  W perspektywie krótkoterminowej zwiększyliśmy sprzedaż poprzez mocne wybicie argumentów wydajnościowych, co było silnym argumentem „uzasadniającym większy wysiłek cenowy”. W perspektywie długoterminowej wzrost zbudowaliśmy dzięki eksperckiej edukacji o wpływie jakości tłuszczów na efekt końcowy. Decydenci chcąc osiągnąć jak najlepszy smak potraw, a co tym idzie – większą sprzedaż, stali się „mniej wrażliwi” na wyższą cenę produktów.

  W ten sposób skoncentrowaliśmy budżet na działaniach i argumentach, które mają największe przełożenie na wynik biznesowy.

Opinia Klienta
 • Agencja interaktywna KERRIS odpowiada za powstanie i rozwój portalu gastronomicznego Smazymy.com, który stał się nie tylko cenionym w branży źródłem wiedzy, ale też otworzył nam drogę do pozyskiwania leadów B2B, w efekcie przyczyniając się do zwiększenia sprzedaży naszych produktów. Smazymy.com to przykład projektu content marketingowego, który edukuje, wspiera i angażuje czytelników oraz jednocześnie przekłada się na zysk finansowy, dzięki poszerzaniu grupy klientów. Cenimy współpracę z zespołem KERRIS za zaangażowanie, profesjonalizm i zmierzanie się wciąż z nowymi wyzwaniami, dlatego też po pierwszym roku współpracy, przedłużyliśmy umowę na stałe.

  Wybrane kanały działań.

  icon-1
  Google Ads: reklamy tekstowe w wyszukiwarkach, remarketing (RLSA – remarketing lists for search ads).
  icon-2
  Facebook Ads: promocja postów, promocja witryny (page post links – obrazy, karuzele, wideo), remarketing.
  icon-3
  Display&Video 360 (programmatic): reklamy bannerowe, wideo, audio.
  icon-4
  Social Media: Facebook – prowadzenie profilu w social media, YouTube – tworzenie treści i prowadzenie profilu.
  icon-5
  Inne: partnerstwa medialne z serwisami gastronomicznymi, konkursy.

  Projekt w liczbach.

  DziałaniaWyniki
  Liczba odsłon portalu396 404
  Liczba słów kluczowych w TOP 10742
  Zbudowanie fanpage’a portalu8325 fanów
  Generowanie zasięgów w Social MediaOkoło 100 000 unikalnych użytkowników miesięcznie
  Image no. 1

  Podobne projekty.

  5000
  liczba osób na wydarzeniach offline
  544122
  zamierzone interakcje

  Oczekuj więcej
  od agencji.

  Porozmawiajmy
  o Twoich celach biznesowych.

   This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

   Przeczytaj, co mówią o nas klienci.

   • KERRIS zapewnia nam kompleksową obsługę mediów digital (PPC + SEO + szkolenia digital). W 2018 ich działania przełożyły się na zwiększenie liczby rejestracji studentów do Akademii Finansów i Biznesu Vistula aż o 120,67% w stosunku do poprzedniego roku, kiedy współpracowaliśmy z inną agencją. Dzięki zrealizowaniu obiecanych wyników, planujemy z KERRIS wspólne działania digital marketingowe na kolejne lata.

   • Realizując wspólnie z KERRIS kampanię programmatic, w stosunku do naszych celów reklamowych osiągnęliśmy aż 1108,98% wyświetleń i 248,82% kliknięć reklam. Obecnie współpracujemy długofalowo w jeszcze szerszym zakresie.

   • KERRIS kompleksowo odpowiada na nasze potrzeby w zakresie działań marketingowych w digitalu oraz wspiera m.in w obszarze RODO. Długofalowa współpraca z agencją przekłada się na generowanie jakościowych leadów dla naszego działu sprzedaży. Wiemy, że możemy im zaufać w każdej sprawie. Gdybyśmy mieli znowu poszukiwać partnera z zakresu marketingu, to nasz pierwszy telefon byłby właśnie do KERRIS. Takiej agencji było nam trzeba.