207.11%
wzrost wyświetleń reklam
 • Klient

  Romet

 • Typ działań

  Kampania reklamowo-sprzedażowa (internet + radio)

 • Rynek

  Polska

 • O kliencie.

  Romet to legendarna polska firma i jeden z największych producentów rowerów w Europie. Od dekad dostarcza nowoczesne rozwiązania dla miłośników jednośladów.

 • Cele marketingowe.

  • komunikacja i zbudowanie świadomości nowej serii rowerów typu MTB, Trekking i Cross marki Romet,
  • wsparcie sprzedaży w punktach dealerskich.
 • Nasze podejście.

  Współpracę z klientem rozpoczęliśmy od określenia grup docelowych. Na podstawie przeprowadzonej analizy rynku wyłoniliśmy dwie: osoby obecnie poszukujące roweru oraz osoby zainteresowane rekreacją i aktywnym trybem życia. Następnie przeanalizowaliśmy najczęściej wyszukiwane hasła w kontekście tego typu produktów w wyszukiwarce Google. Jedną z nich była fraza „nowy rower”. W ten sposób stworzyliśmy ideę strategiczno-kreatywną, dedykowaną nowej serii rowerów i media plan, pozwalający na dotarcie z komunikatem do konsumentów.

  Naszym pomysłem na zaprezentowanie nowej serii rowerów marki Romet było użycie prostego, ale chwytliwego hasła „Nowy Romet”. W ten sposób podkreśliliśmy, że są to nowe produkty i odróżniliśmy je od poprzedniej kolekcji. W haśle kampanii zastosowaliśmy grę słowną, która jednocześnie bardzo dobrze pozycjonowała nasze działania w internecie – „Nowy Rower? Nowy Romet”.

  Aby dotrzeć do osób poszukujących rowerów stworzyliśmy reklamy tekstowe dedykowane wyszukiwarkom oraz reklamy display, które umieściliśmy w porównywarkach cenowych i serwisach aukcyjnych. Z kolei w przypadku osób aktywnych, ale nie poszukujących roweru w danym momencie, musieliśmy taką potrzebę wzbudzić. Dlatego też postawiliśmy na szeroka komunikację w mediach społecznościowych. Na Facebooku stworzyliśmy dedykowaną grupę docelową spełniająca nasze kryteria, do której następnie kierowaliśmy posty sponsorowane i reklamy, zawierające przekierowania na dedykowaną stronę internetową lub zachęcające do udziału w konkursie paragonowym. Zastosowaliśmy również zakup reklam w modelu programatycznym w placementach premium. W ten sposób nasze treści pojawiały się kontekstowo przy artykułach dotyczących aktywnego stylu życia w największych serwisach internetowych w Polsce.

  Spełniliśmy wszystkie postawione cele, znacznie przewyższając KPI, a kampania została nagrodzona złotą statuetką Stevie® Award w ramach The International Business Awards® 2019 w kategorii „Marketing Campaign of the Year – Leisure Products & Services”.

Opinia Klienta
 • Wspólnie z KERRIS zrealizowaliśmy wysoko zasięgową, zintegrowaną kampanię łączącą media digital i offline. Dzięki działaniom agencji udało nam się osiągnąć ponad dwukrotnie wyższe wyniki w internecie od przewidzianych celów reklamowych. Ten sukces zaowocował długofalową współpracą z KERRIS.

  Wybrane kanały działań.

  icon-1
  Google Ads: reklamy tekstowe w wyszukiwarkach, remarketing (RLSA – remarketing lists for search ads).
  icon-2
  Facebook Ads: promocja postów, promocja witryny (page post links – obrazy, karuzele, wideo), remarketing.
  icon-3
  Display&Video 360 (programmatic): reklamy bannerowe, wideo, audio.

  Projekt w liczbach.

  KPITargetWyniki% realizacji targetu
  Wyświetlenia reklam37 864 98061 854 872207,11%
  Kliknięcia reklam170 791193 492113,29%
  Image no. 1

  Podobne projekty.

  109.56%
  realizacji targetu
  430
  godzin spędzonych na stronie z działań reklamowych

  Oczekuj więcej
  od agencji.

  Porozmawiajmy
  o Twoich celach biznesowych.

   This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

   Przeczytaj, co mówią o nas klienci.

   • KERRIS zapewnia nam kompleksową obsługę mediów digital (PPC + SEO + szkolenia digital). W 2018 ich działania przełożyły się na zwiększenie liczby rejestracji studentów do Akademii Finansów i Biznesu Vistula aż o 120,67% w stosunku do poprzedniego roku, kiedy współpracowaliśmy z inną agencją. Dzięki zrealizowaniu obiecanych wyników, planujemy z KERRIS wspólne działania digital marketingowe na kolejne lata.

   • Realizując wspólnie z KERRIS kampanię programmatic, w stosunku do naszych celów reklamowych osiągnęliśmy aż 1108,98% wyświetleń i 248,82% kliknięć reklam. Obecnie współpracujemy długofalowo w jeszcze szerszym zakresie.

   • KERRIS kompleksowo odpowiada na nasze potrzeby w zakresie działań marketingowych w digitalu oraz wspiera m.in w obszarze RODO. Długofalowa współpraca z agencją przekłada się na generowanie jakościowych leadów dla naszego działu sprzedaży. Wiemy, że możemy im zaufać w każdej sprawie. Gdybyśmy mieli znowu poszukiwać partnera z zakresu marketingu, to nasz pierwszy telefon byłby właśnie do KERRIS. Takiej agencji było nam trzeba.