109.56%
realizacji targetu
 • Klient

  Bajaj

 • Typ działań

  Kampania reklamowo-sprzedażowa

 • Rynek

  Polska

 • O kliencie.

  Bajaj jest trzecim co do wielkości producentem motocykli na świecie

 • Cele marketingowe.

  • Zbudowanie świadomości nowej na polskim rynku marki Bajaj oraz motocykla Dominar 400 wśród potencjalnych klientów.
  • Zapoznanie potencjalnych klientów z produktem (jazdy testowe). 
  • Podkreślenie wyróżników produktu na tle konkurencji.
  • Wsparcie sprzedaży w punktach dealerskich.
 • Nasze podejście.

  Liczba nowych motocykli, które rocznie są rejestrowane w Polsce jest nieduża – w 2017 r. było to jedynie 44 669 sztuk, z czego znaczna większość to pojazdy o pojemności poniżej 400cc. Osoby kupujące motocykle o pojemności równej lub większej niż 400cc znacznie częściej wybierają sprzęt używany. Z kolei te, które decydują się na zakup nowego – preferują popularne marki jak np. Yamaha czy Honda. W tej sytuacji – zachęcenie konsumentów do zakupu motocykli o pojemności 400cc nowej na polskim rynku marki Bajaj – było dużym wyzwaniem. Wiedzieliśmy jednak, że przy tak wysokiej jakości produktu, wystarczyło dotrzeć z nim do Klienta, a ten sam się obroni. Do dyspozycji mieliśmy globalne materiały reklamowe i strategię, które zaadoptowaliśmy do lokalnych potrzeb oraz pełną swobodę przy tworzeniu media planu.

  Postanowiliśmy skupić się na komunikacji największych zalet motocyklu Dominar 400 – czyli stosunku jakości do ceny. Koszt jego zakupu był porównywalny z używanymi motocyklami o podobnej pojemności, ale zaletami były posiadane system ABS, sprzęgło antyhoppingowe oraz gwarancja. W związku z tym, że pojemność 400cc nie jest uważana w Polsce za dużą, jako grupę docelową wybraliśmy osoby, dla których będzie to pierwszy motocykl oraz takie, które wcześniej posiadały sprzęt o mniejszej pojemności.

  Aby pokazać stosunek jakości do ceny do współpracy zaprosiliśmy blogerów m.in. CODA, którzy otrzymali motocykle do testów i opowiadali o swoich wrażeniach z jazdy. Chcieliśmy również, aby konsumenci mogli samodzielnie przekonać się o jakości Dominara 400. Wraz z klientem przygotowaliśmy więc dla nich jazdy testowe, do których mogli zapisać za pośrednictwem specjalnie przygotowanej przez nas strony internetowej. Komunikację dotyczącą nowego modelu oraz jazd testowych prowadziliśmy w największych serwisach poświęconych tematyce motocyklowej, gdzie głównym celem był wzrost świadomości marki, a także w portalach aukcyjnych i porównywarkach cenowych, by zachęcić konsumentów do kupienia nowego Dominara 400 zamiast używanego sprzętu.

  Dzięki osiągniętym wynikom klient powierzył nam prowadzenie działań komunikacyjnych dla innych motocykli ze swojej oferty.

Opinia Klienta
 • Z KERRIS Group współpracujemy od ponad dwóch lat. Agencja zrealizowała na nasze zlecenie m.in. kampanie digital marketingowe dla rowerów Romet oraz marek Dominar i Pulsar z portfolio Bajaj Motorcycles. Tworzy dla nas również strony internetowe. KERRIS wyróżnia kompleksowa oferta – od strategii, przez kreację, po zakup mediów i optymalizację kampanii. Duże wrażenie zrobiły na nas wyniki prowadzonych działań, które przełożyły się na realizację naszych celów biznesowych. Na wyróżnienie zasługują również terminowość oraz wysoki poziom obsługi klienta.

  Wybrane kanały działań.

  icon-1
  Google Ads: reklamy tekstowe w wyszukiwarkach, remarketing (RLSA – remarketing lists for search ads).
  icon-2
  Facebook Ads: promocja postów, promocja witryny (Page post links – obrazy, karuzele, wideo), remarketing.
  icon-3
  Display&Video 360 (programmatic): reklamy bannerowe, wideo, audio.
  icon-4
  Inne: marketing automation.

  Projekt w liczbach.

  KPITargetWyniki% realizacji targetu
  Wyświetlenia reklam32 606 7135 701 353109,56%
  Zgłoszenia z formularza1 284 osoby zapisane na jazdy testowe w ciągu dwóch tygodni
  Image no. 1

  Podobne projekty.

  207.11%
  wzrost wyświetleń reklam
  430
  godzin spędzonych na stronie z działań reklamowych

  Oczekuj więcej
  od agencji.

  Porozmawiajmy
  o Twoich celach biznesowych.

   This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

   Przeczytaj, co mówią o nas klienci.

   • KERRIS zapewnia nam kompleksową obsługę mediów digital (PPC + SEO + szkolenia digital). W 2018 ich działania przełożyły się na zwiększenie liczby rejestracji studentów do Akademii Finansów i Biznesu Vistula aż o 120,67% w stosunku do poprzedniego roku, kiedy współpracowaliśmy z inną agencją. Dzięki zrealizowaniu obiecanych wyników, planujemy z KERRIS wspólne działania digital marketingowe na kolejne lata.

   • Realizując wspólnie z KERRIS kampanię programmatic, w stosunku do naszych celów reklamowych osiągnęliśmy aż 1108,98% wyświetleń i 248,82% kliknięć reklam. Obecnie współpracujemy długofalowo w jeszcze szerszym zakresie.

   • KERRIS kompleksowo odpowiada na nasze potrzeby w zakresie działań marketingowych w digitalu oraz wspiera m.in w obszarze RODO. Długofalowa współpraca z agencją przekłada się na generowanie jakościowych leadów dla naszego działu sprzedaży. Wiemy, że możemy im zaufać w każdej sprawie. Gdybyśmy mieli znowu poszukiwać partnera z zakresu marketingu, to nasz pierwszy telefon byłby właśnie do KERRIS. Takiej agencji było nam trzeba.